Teknoloji

Uygulamaya Özgü Ayarlar: Bu gizli iPhone seçeneğiyle, her uygulama için ayrı ayarlar belirleyebilirsiniz.

iPhone telefonların ayarlar menüsünde iPhone kullanıcılarının bile belki farkında olmadığı ama uzun süredir orada bekleyen bazı pratik ayarlar bulunuyor. Ayarlar uygulaması, genel iPhone deneyimini özelleştirmenize olanak tanıyan daha az bilinen birçok ayar içerir. Ve birçoğu Erişilebilirlik ayarları bölümünden erişebilirsiniz.

Bu ayarlardan biri, her uygulama için başka ayarlar belirleyebilmenizdir. Uygulamaya Özgü Ayarlar” seçeneği. Burada yazı tabanlı uygulamalar ve anlık mesajlaşma programları için yazı tipini değiştirmek ve uygulamanın ortasındaki metni daha okunaklı hale getirmek için seçenekler bulabilirsiniz. Ayrıca menüden sadece bir uygulama için kontrastı artırabilirsiniz. Yaptığınız özelleştirmelerin boyutu tamamen sizin elinizde.

Özellikle Metin ve kontrast ile ilgili bu özellikler, anlık mesajlaşma uygulamalarında faydalı olabilir. Örneğin Feedly uygulaması, iPhone’un varsayılan ayarlarında aşağıdaki gibi görünürken,

Kontrastı artırdıktan, metni kalınlaştırdıktan ve yazı tipini değiştirdikten sonra şöyle görünür:

Elbette, beğenmediğiniz değişiklikleri her zaman geri alabilir ve isterseniz varsayılan ayarlara geri dönebilirsiniz. Fakat burada önemli olan bu ayarları her uygulamaya özel olarak yapabilmenizdir. Yani Feedly’de yaptığınız değişiklikler sadece Feedly için geçerli; diğer uygulamalar etkilenmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu