Sağlık

Sağlık ocakları 2023 hafta sonu açık mı? Sağlık ocakları hafta sonu kaçta açılıp kapanıyor? Sağlık ocağı çalışma günleri!

Sağlık ocakları 2023 hafta sonu açık mı? sorusu hafta sonu sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar tarafından soruluyor ve bu nedenle araştırılıyor. Sağlık merkezleri birçok farklı pozisyonda yer almaları nedeniyle vatandaşlar tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Pekala, sağlık ocakları hafta sonu açık mı? Sağlık ocakları hafta sonu kaçta açılıp kapanıyor? İşte 2023 Sağlık Ocağı çalışma günleri!

SAĞLIK MERKEZLERİ 2023 HAFTASI SONUNDA AÇIK MI?

Cumartesi günleri kapalı olan sağlık ocakları, hafta sonu tamamen kapalı olup sadece hafta içi hizmet vermektedir. Buna göre sağlık ocakları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar en yakın hastanenin acil servisine başvurarak sağlık hizmetinden yararlanabiliyor.

2023 SAĞLIK OCAKLARI ÇALIŞMA SAATLERİ

Sadece hafta içi hizmet veren sağlık ocakları sabah 08:00’de açılıyor ve öğleden sonra 12:30’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Daha sonra bir saatlik yemek molasının ardından 13:30’dan itibaren tekrar açılır ve kapanış saati olan 17:00’ye kadar açık kalır. Sağlık Ocağı’nın çalışma saatleri ülke genelinde aynı olmakla birlikte bazı bölgelerde hekimlerin çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir. (Bazı doktorların çalışma saatleri esnek olabilir.)

SAĞLIK MERKEZİ ÖĞLE ÖĞLE SAAT KAÇTA?

Sağlık ocağı olarak bilinen aile hekimliğinin çalışma saatleri merak ediliyor. Sağlık ocakları hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında açıktır. Ancak 12:30-13:30 arası öğlen veriyorlar.

haber-dernekpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu