Haber

Meteoroloji ve AFAD’dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kuzey Ege’de rüzgarın yarın günün birinci saatlerinden, Güney Ege’de ise öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği açıklandı.

RÜZGARIN HIZI 70 KM’Yİ BULACAK

Ege Denizi’nde çıkması beklenen fırtınanın hızının saatte 70 kilometreyi bulabileceği belirtilirken, fırtınanın akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirmesi bekleniyor.

AFAD’DAN 5 KENTE TURUNCU 1 İLE SARI UYARI

Öte yandan bahisle ilgili AFAD’da uyarılarda bulunarak 5 kent için turuncu 1 il için ise sarı alarm verdi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda AFAD şu uyarıda bulundu: “Kıyı Ege ve Kuzey Ege’de kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir’in güneydoğusu ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

ANİ SU BASKINLARINA KARŞI UYARILARDA BULUNULDU

Yağışların Antalya’nın batı ilçelerinde akşam saatlerinden sonra tesirini artırması ve mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ege Bölgesi, Batı Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla birlikte rüzgarın güney taraflardan kuvvetli vakit zaman fırtına halinde esmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım ve lokal dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olmasını kıymetle hatırlatıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu