Haber

Ergin Arslan: İnsanlarımız hatırlanmama kaygısı yaşıyor

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Bağımsız Milletvekili Adayı Ertin’i uzun süredir Edirne’nin köylerini ziyaret ettiğini belirten Arslan, “Günde 15 köy hedefliyorum, en fazla 8 köye gidiyorum ve saat gece yarısını çoktan geçti. İnsanlar o kadar endişeli, o kadar sıkıntılı ki; Onları dinlerken 1 saatten önce oradan ayrılmam mümkün olmuyor, çoğu zaman fotoğraf çekmeye bile vakit bulamıyoruz. Yanımdaki arkadaşlarım vatandaşın sorunlarını tek tek not alıyorlar, önümüzde yığınla evrak var ve inanın arkadaşlar bunları görünce yıkılıyorum.”

Arslan, diğer adayların kendisi kadar çabalamadığını belirterek, “Benim anlamadığım şey, ben seçim yarışına girdiğimde diğer partiler ve adaylar köyleri benim yarısı kadar dert etmiyorlar. bu politika? Geçmişin milletvekillerinin karneleri zayıf, partinin oy oranlarına güvenerek halkın karşısına çıkmak nasıl bir rahatlıktır? İyi ki bir partiden aday olmadım, inanın köydekilerin yüzüne bakamadım. Üreticinin ellerine dokunun, ellerindeki nasırları hissedin, ellerindeki yaralara, yüzlerindeki yorgunluk ve bitkinliğe bakın!” söz konusu.

Parti adaylarından Edirne için mücadele etmelerini isteyerek, “İçinizde biraz insanlık varsa genel başkan süslerini bir kenara bırakacaksınız ve partiler tarihinde ilk kez Edirne milletvekilleri Edirne için mücadele edecek” dedi. Ankara’da ülkemin insanları. Ülke genelinde binlerce aday vardı, neden artık bu insanlar sahada değil? Sözünüz olan demokrasiyi bile sağlayamıyorsanız, ülkenizde nasıl sağlayacaksınız? Hiçbir parti, hiçbir siyasi şahıs benim vatandaşımdan daha değerli değildir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu