Teknoloji

Elon Musk: “Android ve iPhone’a Alternatif Yapabilirim”

‘The Liz Wheeler Show’ isimli podcast programı ile tanınan ABD’li ünlü muhafazakar bir siyasi yorumcu olan Liz Wheeler, Twitter’da paylaştığı bir gönderide Elon Musk’a değişik bir pas attı. Elon Musk’ın karşılığı ise akıllı telefon topluluğunu birbirine kattı.

Liz Wheeler, paylaştığı Tweet’inde Google ve Apple’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırmaları durumunda Musk’ın bunlara alternatif bir işletim sistemi/akıllı telefon çıkartabileceğini söyledi. Musk’ın karşılığı ise şöyle oldu:

‘Eğer başka seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yaparım’

Musk, Liz Wheeler’ın Tweet’ine verdiği cevapta “İçtenlikle umarım ki durum o hale gelmez ama evet, eğer başka seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yaparım” dedi. Bu da hem kullanıcılardan hem de Android ve Apple’a dair içerik üreten ünlü teknoloji haber sitelerinden ve yorumcularından pozitif ve negatif yorumlar aldı.

Kullanıcı tarafında insanların bir kısmı Musk’ın akıllı telefon sanayisinde ihtilal yaratacağını ve onun üreteceği telefonu çabucak satın alacağını söylerken, bir kısmı da hali hazırda sahip olduğu telefon ve işletim sisteminden vazgeçmeyeceğini söyledi.

Yorumcuların geri dönüşleri ise daha çok negatif tarafta oldu, Musk’ın istese de bu türlü bir şeyi başaramayacağını belirttiler. Kimilerine nazaran ise Musk, esasen Google ve Apple’a alternatif çıkarma planına sahipti ve bu verdiği biraz kaçamak bir yanıt oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu