Haber

Başkan Büyükakın: TOGG ile ancak gurur duyabilirsiniz

KOCAELİ (İGFA) –Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG ile Kocaeli’deki programlara giden Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TOGG ile Osmangazi Köprüsü’nü geçti.

Büyükakın, “Osmangazi Köprüsü ve şu anda üzerinden geçmekte olduğumuz TOGG iki muhteşem eser. Bunlar Cumhurbaşkanımızın ülkemize kazandırdığı sayısız eserden sadece ikisi. Her biri özeldir. Türkiye’ye adanmış eserler. Yeni Türk Yüzyılı’nın simgesel eserleri. Bir Türkiye Cumhuriyeti çocuğu olarak, bir vatansever olarak ancak bu eserlerle yani TOGG ile gurur duyulabilir.”

“YENİ YÜZYIL TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZYILI OLACAK”

TOGG ile gezerken duygularını aktarmaya devam eden Önder Büyükakın, “Tüm Türkiye için gurur kaynağı. Ülkenin tüm çocuklarının onlarla sevinmesi ve gurur duyması bekleniyor. Köprüler ihtişamı, TOGG konforu ve güvenliği ile yeni Türk Yüzyılını simgeleyen eserlerdir. Yeter ki bu inanç var olsun, bu özveri var oldukça, Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliği oldukça, milletimiz Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğu sürece biz Deli Türkler daha fazlasını başaracağız. Ve inşallah yeni yüzyıl Türkiye’nin yeni yüzyılı olur” dedi.

“YAPAMAZSIK, BECERİ EDEMEZİZ, KİMLER ALGISINI YOK EDERİZ”

“Özellikle kırılma dönemlerinde daha net görülüyor” diyerek açıklamalarına devam eden Önder Büyükakın, “Her şey bitti. Türkler tarih oldu denilince de çarıksız, çarıksız bu vatanı bir kez daha ayağa kaldıran şehitlerimizi, ecdadımızı andığımızda da aynı şeyi görüyoruz. Tarihin çeşitli dönemlerinde bu milleti yoktan var eden atalarımızın neler yaptığını büyük imkansızlıklara rağmen biliyoruz. Çocuklarımızın ruhunda bu güzellikler var oldukça, bu ruh devam ettikçe bu milletin evlatları muvaffak olmaya devam edecektir. Öğrenilmiş çaresizlik olduğu sürece, yapamayız, yapamayız, kim olduğumuz algısı yıkılmalıdır. Kendine güven gel. Bu başarılı olursa, bu milleti kimse durduramaz. Tarih buna şahittir. Gelecek şahit olacak. Destansı tarihi yeniden yazılacak. Bunlar ütopya değil. Bu bir rüya değil. Bunlar tarihimizin gerçekleridir. Bunlar bugünün gerçekleri” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu