Haber

Zelenski: Avrupa Birliği 10’uncu yaptırım paketini açıkladı

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenski, Avrupa Birliği’nin 10’uncu yaptırım paketini açıkladığını belirterek, “Şimdi 10’uncu pakette terör devletinin savunma sanayi ve finans sektörü ile krizi boğan propagandacılarına yönelik güçlü yeni yaptırım adımları var. Rus toplumu yalanlarla ve yalanlarını tüm dünyaya yaymaya çalışıyor.” söz konusu.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenski, Rusya’ya yönelik yaptırımların devam edeceğini belirterek, Avrupa Birliği’nin açıkladığı 10’uncu yaptırım paketinin “güçlü” olduğunu söyledi. Zelenski, millete hitaben yaptığı konuşmada, “Şimdi terör devletinin savunma sanayi ve finans sektörü ile Rus toplumunu yalan ve yaymalarla boğmaya çalışan propagandacılara karşı 10’uncu pakette güçlü yeni yaptırım adımları var. yalanları dünyanın her yerinde.Mutlaka muvaffak olamayacaklar.”

“DÜNYA GÜÇLÜYÜ SEVİYOR, MERDE YARDIMCI OLUYOR”

Ukrayna’nın güçlendiğini dile getiren Zelenski, “Ukrayna güçlüdür ve her zaman güçlenmektedir. Dünya güçlüleri sever, cesurlara yardım eder. Küresel gücün ve cüretkarlığın merkezi artık Ukrayna’da, devletimizi savunan halkımızdadır.” Donetsk bölgemiz Luhansk “Çok çetin ve sancılı savaşların sürdüğü bölgemizi, tüm topraklarımızı savunuyoruz” dedi.

haber-cifteler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu