Haber

“Yeni Dinamizm” sergisinde yer alan eserler, depremzedeler yararına müzayedeye çıkarıldı.

Ressam İlhami Atalay ve öğrencilerinin “Yeni Dinamizm” standındaki eserleri açık arttırmayla satışa sunuldu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için düzenlenen müzayedede 41 sanatçının 77 eseri yer aldı.

Şef Ömür Akkor’un sunumuyla, online müzayedenin tüm geliri depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD’a bağışlanacak.

Müzayede öncesi bir konuşma yapan ressam Cemal Toy, topluma moral vermek için müzayede düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, öğrencileriyle birlikte İlhami Atalay’ın sanata yaklaşımı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Etkinlikte satılan ilk eser ressam Nurdan Güler’in hocası İlham Atalay’ın “Dhikr” serisinden esinlendiği eseri oldu. Eser 9 bin liraya satıldı.

Atalay’ın yanı sıra Ayşenur Karaca, Ayşe Erdem, Banu Durukan, Büşra Yurtseven, Cemal Toy, Ceydanur Sarraç, Derya Şener Taman, His Tatlısu, Elif Nurşad Atalay, Elif Tarakçı, Elif Yersel, Esra Tavşan, Faruk Erçetin, Furkan Türkyılmaz, Hümeyra Yorgancı, Hülya Akar, İffet Parıltı Alan, M. Bilgehan Atalay, Meryem Büşra İsa, Mary Elizabeth Taşgetiren, Neslihan Koçak, Nuray Yüksel, Nurdan Güler, Ömer Atilla Atalay, Ömer Faruk Boyacı, Rüveyda GÖRmezoğlu, Rümeysa Temel, Sümeyye Kaya, Selcan Kokoz, Selvigül Şahin, Sümeyra Gezer, Şerife Aktaş, Tuba Ahsan, Yunus Uyan ve Zafer Örs rol alıyor.

Sergi adını İlhami Atalay’ın 1984 yılında sanatta yeni yollar hedefleyenlerle bir araya gelerek çekirdek bir sanatçı grubu oluşturmak ve topluma yeni ve yerel bir vizyon sunmak amacıyla kurduğu “Yeni Dinamizm” akımından alıyor. dönemin tek yönlü sanat anlayışı.

Esenler Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde devam eden stant, 22 Mart’a kadar ziyarete açık olacak.

eceabatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu