Haber

Van Büyükşehir Belediyesi Öncülüğünde Bayram Öncesi Sıkı Denetim

Van Büyükşehir Belediyesi, İl Ticaret Müdürlüğü ve İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi zincir ve yerel marketler başta olmak üzere organik ürünler satan işletmeler, fırınlar ve diğer esnaf kümelerinde genel kontroller gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığını korumak ve vatandaşların kaliteli eserlere ulaşmasını sağlamak için denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayı nedeniyle sık sık kontroller yapan gruplar, kent genelinde hizmet veren zincir ve yerel marketleri, bayramlık eşya satan iş yerlerini, organik ürünler satan iş yerlerini, fırınları ve diğer esnaf kümelerini tek tek denetledi.

Kontrollerde genel hijyen kuralları, işlerin son kullanma tarihleri, etiketlenmemiş ürün (merdiven altı üretim), kasa-raf fiyat uyuşmazlığı, ilaçlama ve ruhsat gibi birçok konuda denetimler yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi besleme mühendisleri ile İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de katıldığı kontrollerde, işletmelerdeki eksiklikler için kontrol ve uyarı formu düzenlenecek, esnafa cezai işlem uygulanacak. Yapılacak kontrollerde uyarılanlar eksikliklerini gidermezler.
Kontrollere Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Coşar, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları, gıda mühendisleri, emniyet müdürlüğü ve zabıta ekipleri katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu