Ekonomi

Vakıf Katılım görev değişikliği

Vakıf İştirakleri Genel Müdürü Osman Çelik, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına atandı. Vakıf Katılım’ın Genel Müdürlüğü’ne Osman Çelik’in ardından İkram Göktaş getirildi.

Katılım finansmanında referans kuruluş olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım’da misyon değişikliğine gidilmiştir. Mart 2022 tarihinden itibaren Genel Müdür olarak görev yapan Osman Çelik’in Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından Vakıf İştirak Genel Müdürü olarak İkram Göktaş atandı.

İkram Göktaş, Vakıf İştirak Olağan Genel Kurul Toplantısına kadar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürecektir.

 

Vakıf Katılım’da İkram Göktaş dönemi

Vakfın İştirakleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan İkram Göktaş, 1969 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1992-2000 yılları arasında Garanti Bankası’nda farklı unvanlarla görev yaptı. 2001-2005 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu’nda, 2006-2015 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu.

Ekim 2015’te Vakıf İştirak Bankası AŞ’de Genel Müdürlük görevini üstlenen Göktaş, Mart 2022 itibarıyla Banka Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmiş ve 22 Haziran 2023 tarihinde yeniden Genel Müdürlük görevine atanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu