Teknoloji

Twitter için Elveda Çanları: Bluesky Android Uygulaması Yayında!

‘Yeni Twitter’ olarak görülen Bluesky uygulaması, Apple cihazlardan sonra Android telefonlarda da hizmet vermeye başladı. Detaylar burada…

Uzun süredir geliştirilmekte olan yeni sosyal medya platformu Bluesky, App Store’dan sonra Android cihazlar için de Google Play Store’a geldi.

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan sosyal medya, kullanıma sunulduğu şubat ayından bu yana birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı.

Acemi platform, iOS’ta olduğu gibi Android uygulamasında da bir davet sistemiyle girişleri kabul ediyor.

Mevcut davet sistemine rağmen Bluesky’nin oldukça hızlı büyüdüğünü söylemek mümkün. Öyle ki platform, yalnızca Apple tarafında günde 2.500’den fazla yeni üye girişi alıyor.

Söz konusu popülerlik Android tarafı için de geçerli. Play Store verilerine göre yeni uygulama sadece ilk gün 100 binden fazla indirildi.

Kötü günler geçiren Twitter’a alternatif olarak gösterilen Mastodon ve Hive gibi platformlardan çok daha fazla ilgi gören Bluesky’nin önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bluesky’nin Twitter’da tarih yazabileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu