Haber

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekskök Cumhuriyet Bayramını kutladı

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekskök, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle bir resepsiyon düzenledi.

Sofya’da bir otelde düzenlenen ve İstiklal Marşı ve Bulgaristan milli marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Büyükelçi Sekskök, “Cumhuriyetimizin 100 yıllık geçmişinden dolayı mutluyuz, gururluyuz, geleceğinden umutluyuz” dedi. ” söz konusu.

“100 yıl önce Cumhuriyetimizin ilanı sadece Türkiye’nin değil, dünyanın tarihini değiştirdi.” Sekskök, “Cumhuriyetimizin çocukları olarak gelecek nesillere daha güçlü, daha müreffeh bir Cumhuriyet bırakmak istiyoruz” dedi. İfadesini kullandı.

Büyükelçi Sekskök konuşmasında, 6 Şubat’ta Türkiye’de yaşanan depremin ardından yardıma koşan Bulgar arama kurtarma ekiplerinin temsilcilerini de selamladı.

Kutlama töreninin ardından Sekskök, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla resepsiyonun onur konuğu Başbakan Nikolay Denkov ile pasta kesti.

Kutlama resepsiyonuna bakanlar, milletvekilleri, çeşitli ülkelerin büyükelçileri, Bulgar Müslümanları Başmüftülüğü yetkilileri ve davetliler katıldı.

altinozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu