Haber

Türk sporcular Para Okçuluk Dünya Şampiyonası finalinde altın madalya için mücadele edecek.

Çekya Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda milli sporcular Öznur Cüre Girdi ve Bahattin Hekimoğlu finalde altın madalya için mücadele edecek.

Türkiye Okçuluk Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Öznur Cüre, Pilsen şehrinde düzenlenen makaralı yayda bayanlar açık kategoride Fransız Julie Rigault Chupin’i çeyrek finalde, Brezilyalı atlet Jane Karla Gogel’i yarı finalde eledi. Ay-yıldızlı sporcu Öznur Cüre, altın madalya için Hintli sporcu Sheetal Devi ile yarışacak.

W1 erkekler açık kategorisinde Bahattin Hekimoğlu, çeyrek finalde Yiğit Caner Aydın’ı ve yarı finalde Çinli atlet Zhang Tianxin’i eleyerek finalde Avustralyalı Christopher Davis ile altın madalya için eşleşti.

Öznur Cüre final maçını yarın TSİ 17.30’da, finali ise 23 Temmuz Pazar TSİ 12.50’de Bahattin Hekimoğlu oynayacak.

Çekya’dan Paris’e 2024’teki 6. kontenjan Sevgi Yorulmaz’dan geldi

Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nın 6. kontenjanı, roller bow’da bayanlar açık kategorisinde milli sporcu Sevgi Yorulmaz’dan geldi.

Daha önce kategorilerinde kontenjan dolduran ülkelerin elenmesi sonucunda yarışmayı 16. sırada tamamlayan ay yıldızlı atlet Sevgi Yorulmaz 2024 Paris’e katılma hakkı elde etti.

Organizasyonda erkekler klasik yay açık kategorisinde Yavuz Parağan ve Sadık Savaş, kadınlarda Yağmur Şengül, bayanlar roller bow bayanlar açık kategorisinde Öznur Cüre, W1 erkekler açık kategorisinde Bahattin Hekimoğlu dün Paris 2024 kontenjanlarını aldı.

Milli sporcular Merve Işık Eroğlu ve Sevgi Yorulmaz şampiyonada kota çalışmalarına bugün de devam edecek.

haber-alasehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu