Haber

TOGEMDER’den deprem bölgelerine yardım

Toplum Geliştirme Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelere yardımlarını sürdürüyor.

Üsküdar’daki dernek merkezinde toplanan yardımlar burada tasnif edilerek paketleniyor, kamyonlara yükleniyor ve mağdurlara ulaştırılıyor.

Toplanan yardımlar ve dernek faaliyetleri hakkında açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili ve TOGEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mihrimah Belma Satır, derneğin depremin olduğu ilk geceden itibaren sosyal yardım yapmaya başladığını belirterek, “Biz İlk gece ilk tırımızı aldık. Daha sonra 3 büyük TIR Hatay’a gitti “İlaç, kadın hijyen malzemeleri, çocuk malzemeleri, mama, mama, giyecek her şey vardı. Dördüncü tırımızı da Adıyaman’a gönderdik. bizzat gittik. Adıyaman’ın köylerinde bizzat götürdüğümüz eserleri dağıttık.” dedi.

Psychodeck Çocuk Eğitim Merkezi depremzedeler için açıldı

Üsküdar Belediyesi’nin İskenderun’a 500 konteynır gönderdiğini ve bu konteynırların içindeki yatak, şilte, yorgan ve ihtiyaçları TOGEMDER’in temin edeceğini vurgulayan Satır, “Adıyaman’da sosyal marketler açıldı. Millet bahçesinde açılan sosyal marketin işletmecisi olacağız. .” bilgisini paylaştı.

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve TOGEMDER’in sosyal pazar için protokol imzaladığını kaydeden Satır, sosyal pazarda depremde zarar gören çocuklar için Psikodestek Çocuk Eğitim Merkezi açtıklarını söyledi.

Depremzedeler için ramazan paketi hazırlanıyor

Öte yandan TOGEMDER Onursal Lideri Emine Erdoğan’ın tavsiyesi üzerine Satır, deprem mağduru kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerini desteklemek için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

“Hayırseverlerden bize gelen her türlü malzemeyi burada topluyoruz. Daha sonra ihtiyaç olan bölgelere gönderiyoruz. Şimdi bu çalışmaları Ramazan kolisi haline getirmeye çalışıyoruz. İhtiyaç sahiplerine ve depremzedelere gönderilmek üzere Ramazan kolisi hazırlıyoruz.” stajyerlerimiz, idare meclisi üyelerimiz, danışma meclisi üyelerimiz ve hayırseverlerimizle birlikte ramazan ayında mağdur olduklarını belirterek, “Emek dahi boşa gitmesin, ihtiyaç sahibine ulaşsın diye çalışıyoruz. Bu malzemeleri burada kendi kaynaklarımızdan, hanımefendinin desteğiyle, hayırseverlerimizin, yönetim kurulu üyelerimizin ve iş insanlarımızın katkılarıyla oluşturduk.”

Üsküdar Belediyesi ile organize bir şekilde çalıştıklarını ve belediyenin yürüttüğü çalışmalara lojistik destek verdiklerini belirten Satır, İskenderun’a yorgan, battaniye ve nevresim gönderileceğini, su ve çocuk ayakkabılarının ise gönderileceğini bildirdi. Adıyaman’a gönderildi.

İstanbul’a gelen depremzedelerin ailelerine eşya desteği veriliyor

TOGEMDER Danışma Kurulu Üyesi Sibel Betül Birer, İstanbul’a aralıklı olarak gelen depremzedelere dağıtılan evlerde ihtiyaç malzemelerini temin ettiklerini belirterek, “Hibe verilen evlerimiz var. yani geçici bir süre için veriliyor. Kirasını veren vatandaşlarımız ve hayırseverlerimiz var. O evlerin içini düzenliyoruz. Hayırseverlerle birlikte ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

TOGEMDER Danışma Kurulu Üyesi, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, TOGEMDER Yürütme Konseyi Başkanı Ayşe Çelikbilek ve TOGEMDER Genel Müdürü Ayşe Buğra da dernek faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu