Haber

TİYATRO OYUNCUSU ‘NASRETTİN HOCA’ KOSTÜMÜYLE DEPREMDEKİ ÇOCUKLARA MORAL GETİRİYOR

MALATYA’da depremden etkilenen çocuklar için ‘Nasreddin Hoca’ kostümü giyen tiyatro oyuncusu Ömer Konakçı, tiyatro oyunuyla moral veriyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilin depremden etkilendiği illerden biri olan Malatya’da yaşayanlar evlerine giremiyor. Araçlarında, çadırlarında ve bazı işyerlerinde bulunan depremzedeler artçı sarsıntıları hissetmeye devam ediyor. Oluşturulan toplanma alanlarını ziyaret eden tiyatro oyuncusu Ömer Konakçı’nın Nasreddin Hoca kıyafeti giymesi, beyin sarsıntısından etkilenen çocuklara moral veriyor. Tiyatro gösterisi çocukları gülümsetirken, büyükler gözyaşlarına hakim olamadı.

ÜZGÜNÜM AMA ÇOCUKLARA YANSITAMIYORUM

Tiyatro oyuncusu Ömer Konakçı, ülkede zor bir dönemden geçtiklerini belirterek, “Zor günler geçirdik, kötü günler geçirdik ama sayemizde devletimiz hızla yardıma koştu. Yardımımıza koşanlar oldu. çevre illerden, uzak illerden ve izmir’den çocukların yüzünü güldürmek için isteyerek geldik buraya çocuklarla beraber olacağız yanlarına gideceğiz interaktif bir şekilde yüzlerini güldürmeye çalışacağız Üzgünüm ama bu acıyı çocuklara yansıtmayacağım.Amacım onları güldürmek, güldürmek.Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım” dedi.

Çocukların yüzünün güldüğünü söyleyen Konakçı, “Beni memnun etti, umarım çocuklar hep güler. Kötü günlerden geçiyoruz. Zor günlerden geçiyoruz ama geçecek. Bu iş birliğinin bu dayanışma ile mutlaka geçeceği sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu