Yaşam

THODEX Firarisi CEO’su Faruk Fatih Özer Türkiye’de Yargıç Karşısında: İşte İlk Savunması

Son yılların bir numaralı gündem maddesi THODEX Kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Özer, borsa yatırımcılarından tahsilat yaptı. 300 milyon liradan fazla Parayla kaçtı ve bir yıldan fazla yakalanmadı. Arnavutluk’ta olduğu öğrenilen firari CEO, bir süre önce Türkiye’ye gitti. iade edildi.

Faruk Fatih Özer ve ekibine açılan davada 7’si tutuklu Toplam 21 sanık vardı. Bir süredir devam eden davada, kaçak CEO ilk kez hakim karşısına çıktı. Özer, katıldığı duruşmada ilk kez kendini savunmafırsatı yakaladı.

Aylık gelirini bilmiyordu!

23 Nisan’da yakalandıktan sonra Türkiye’ye getirilen ve ilk kez hakim karşısına çıkan Faruk Fatih Özer’in ilk savunmasından da bazı açıklamalar kamuoyuyla paylaşıldı. Özer savunmasında bir şirket yönetiyorum ama aylık gelirini bilmiyorum belirtilmiş. Duruşmada Özer’in yazılı savunmasının okunmaya devam edildiği bildirildi.

Davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor ama Faruk Fatih Özer gün ışığını kolay kolay göremeyecek gibi görünüyor. THODEX’in Özer ve beraberindekilere yaptığı vurgu nedeniyle. 12 bin 164 yıldan 40 bin 562 yıla hapis cezası aranıyor. Türkiye’ye getirildiği günden beri tutuklu bulunan Özer, devam edecekdüşünülüyor.

THODEX ile ilgili tüm tezler için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu