Haber

Seçim beyannamesi detayları ortaya çıktı! İşte öne çıkanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’a kadar programı ve AK Parti’nin seçim kampanyasına geçmesiyle birlikte seçim beyannamesi detayları ortaya çıkmaya başladı.

FREZE YERİNDE AÇILIŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan miting yerine gittiği illerde sadece açılış törenleri ile halkla buluşacak. Erdoğan deprem bölgesinin yanı sıra diğer illere de gidecek.

YÜZYILIN PROJELERİ

Bir yandan yüzyılın felaketinin yaraları sarılacak, diğer yandan yüzyılın projeleri birer birer hayata geçirilecektir. Karadeniz doğalgazından Anadolu Uçak Gemisine, Kızılelma’dan hızlı tren hatlarına kadar dev projelere terazi verilecek.

Türkiye DÖNÜŞÜM OLACAK

Seçim beyannamesinin en değerli kısmı deprem bölgesi projeleri olacak. Ancak Türkiye’nin hemen her ilinde güçlü bir kentsel dönüşüm başlayacak. Şehirleri dayanıklı hale getirmek için adımlar atılacak. Her il için özel planlar yapılacak. İstanbul’un dönüşümü için de özel bir plan hazırlanıyor.

YENİ EKONOMİK MODEL

Seçim beyannamesinin en değerli kısımlarından biri ekonomi olacak. “Yeni Ekonomi Modeli”dünyadaki gelişmeler dikkate alınarak “Yaratıcı Ekonomik Model” adı altında yenilenecektir.

Seçim beyannamesinde kadın hakları da detaylandırılacak.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

haber-sultanhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu