Haber

Sağlık Bakanı Koca, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı: Burada kalmamalı

Kahramanmaraş’ta depremlerin 4. gününde, Kızılay‘nin deposundaki çadırların ünlü şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği ve Türk Eczacılar Birliği’ne satıldığı ortaya çıktı. KızılayKan bağışı tartışmaların odağı haline gelince, kan bağışı da azaldı.

“ALGISAYARA YOL AÇACAKSA YAPMALIYIZ”

Kızılay Lideri Kerem Kınık birçok bakan, siyasetçi ve vatandaş tarafından istifaya çağrıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği programda gençlerle bir araya geldi. Kızılay’ın sorusu Koca’ya da soruldu. Kızılay’ın güzide bir kurum olduğunu ifade eden Bakan, “Kızılay hizmet ediyor. Sağ olsunlar. Buna hiç şüphemiz yok. Biliyoruz ki, çok çalışan özverili, sabırlı kardeşlerimiz var. Ülkenin tüm hastalarının tek başına kan sorununu düzenlemesi çok önemli bir ihtiyaç. Ama bazen Algılar gerçeklerden önce gelir. Ve biz bu algıyı gerekçelendiriyorsak gereğini yapmalıyız.” söz konusu.

“BURADA DURMALIYIZ”

Koca, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir insanı bile kan bağışında bulunacak, hatta bir vatandaşı bile kan karşılığı kan bağışlayacak şekilde etkileyecek bir algıya neden olabiliyorsak burada kalmamalıyız. Bu benim görüşüm.”

haberhaskoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu