Teknoloji

Şafağa Kadar Remastered PC ve PS5’e Geliyor

2015 yılında PS4 için çıkan ünlü korku oyunu Until Dawn, yıllar sonra PC ve PS5 platformlarına gelerek farklı oyunseverlere ulaşıyor.

PS4’te düşük FPS’ye neden olan sorunlu versiyondan ziyade bir yenilemeyle çıkması beklenen Until Dawn’da bu yenilemenin düzeyi henüz belli değil; Sadece grafikler yenilenebildiği gibi, grafiklerle birlikte oyun da değişebiliyor. Yeni Until Dawn, grafik seviyesinin yanı sıra performansta da artış getirecek. İki hafta içerisinde duyurulması beklenen oyunun PC ve PS5 için aynı anda duyurulması bekleniyor.

8 gencin dağda yaşama macerasını ve bir gecede hayatta kalmaya çalışmasını konu alan hikaye bazlı oyun Until Dawn, PC ve PlayStation 5 için beklenen bir yapımdı.

Oyunun hikayesinde kritik noktalardaki seçimlerimiz kelebek etkisi yaratıp oyunun gidişatını tamamen değiştirebiliyor. Bu değişiklikler oyunu farklı zamanlarda tekrar oynanabilir hale getiriyor. Oyundaki karakterler bizim kararlarımıza bağlı olarak ölebiliyor ve elbette hikaye de bundan etkileniyor.

Şafağa Kadar Sinema Projesi de Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde oyunun hikayesinden yola çıkılacak bir film de duyurulmuştu. Oyuncuları ve vizyon tarihi bilinmeyen filmin yönetmeni David F. Sandberg, yıllardır çektiği korku filmleriyle tanınıyor.

PlayStation yıllardır oyunlarını PC’ye taşıyor. Spider-Man ve God of War gibi tanınmış yapımları yüksek oyuncu kitlesiyle PC pazarına getirerek daha fazla oyuncuya ulaşmayı hedefleyen PlayStation’ın bu çalışmalarını sürdürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu