Haber

Polis Teşkilatı’nın 197. yıl dönümü kutlandı

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 197. yıl dönümü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

1826 yılında Yeniçeri Ocağı’nın kapatılmasıyla oluşturulan Polis Teşkilatı bu yıl 197. yılını kutluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün Atatürk Heykeli’ne çelenk sunumuyla başlayan tören, daha sonra Göl Park’ta kahvaltı programıyla devam etti. Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız’ın da katıldığı programda Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Aka, Emniyet Müdürü Sadık Kibar ve bir polis memuru da hazır bulundu.

Zabıta teşkilatının Bursa halkının huzur ve refahı için çok değerli bir hizmet gerçekleştirdiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, “Sizler belediyemizin vitrinisiniz. Bazen kanunla kanun arasında sıkışıp kalıyorsunuz. vicdanınız. Doğru müdahaleler karşısında ‘yakında seçim geliyor’ gibi sözlerle karşılaşsanız bile siz gerçeği biliyorsunuz. Şaşırmayacağız. Siz bir sonraki seçimlere değil, gelecek nesillere hizmet ediyorsunuz. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Yaptığınız işin arkasındayız. Yaptığınız tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Emniyet Müdürü Sadık Kibar da hizmet kalitesini artıran, çalışanları her zaman dinamik tutan bir anlayışla 24 saat hizmet verdiklerini hatırlattı. Kibar, bu anlayışla çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. -BURSA

haber-dilovasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu