Ekonomi

PETDER üyelerinden deprem bölgesine akaryakıt desteği

Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ilk 2 haftasında bölgeye bir kısmı bağış olmak üzere yaklaşık 125 milyon litre akaryakıt gönderdiklerini açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, PETDER üyesi akaryakıt şirketleri, depremin olduğu ilk günden 19 Şubat akşamına kadar toplamda 5 bin 300’ü aşkın tanker seferi ile deprem bölgesine yaklaşık 125 milyon litre akaryakıt gönderdi. Bunun bir kısmı hibe yakıttan oluşuyordu.

Bu kapsamda bölgeye nakdi yardımlar, gıda, giyecek, hijyen malzemeleri, çadır, battaniye, yatak, ilaç, tıbbi malzeme, seyyar tuvalet, elektrikli ısıtıcı, jeneratör ile temel ihtiyaç ve hayati ihtiyaç malzemeleri de ulaştırılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PETDER Genel Sekreteri Köksal Onur İnci, depremin olduğu ilk andan itibaren sorunları en aza indirmek için uyum içinde çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Üyelerimiz bölgeye akaryakıtın yanı sıra acil durum ve temel ihtiyaç malzemelerini de hızla gönderdi ve göndermeye devam ediyor, ayrıca belirlenen kurumlara nakdi bağışta bulunuyorlar. Bu yardım çalışmalarına tüm şirketlerimizin çalışanları da katılıyor, ürün paketleri hazırlıyor, nakit para topluyor. bağışlar, arama kurtarma faaliyetlerine katılım… Gün dayanışma günü, birlik olma günü.En kısa zamanda yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu