Haber

Menzil Cemaati Yeniden Tartışmanın Merkezinde

Adıyaman’ın Menzil Cemaati köyünde 1100 depremzede olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bir Menzil piri karşısında asker ve polisin verdiği poz tartışma yarattı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Menzil köyünde prestijli çocuk sayısı 1100. Söz konusu köyde bulunan Buhara Evleri, aynı zamanda cemaat ileri gelenlerinin de yaşadığı adres konumundadır.

Cemaat, küçük çocukların sosyal medya hesapları” tek bir işaret yaptı“fotoğraflar” Tüm misafirlerimizin kalbini ısıtmaya çalıştık.” o paylaştı.

Tartışma yaratan bir diğer görüntü de Menzil piri’nin önünde “el ele” duran asker ve polis.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre söz konusu fotoğraf, Menzil Cemaati’nin değerli isimlerinden Muhammed Saki el-Hüseyni’nin deprem bölgesi gezisi sırasında sosyal medyada paylaştığı karelerden biri.

Menzil Cemaati’ne bağlı Beşir Derneği de deprem bölgelerindeki çalışmalarıyla öne çıktı.

Gazeteci İsmail Saymaz, deprem bölgelerine ilişkin izlenimlerini aktardığı bir yazısında, “Sahada ne kadar çok tarikat ve cemaat dernek ve vakıf vardı. Sanki devlet yardım teşkilatını dini gruplara devretmiş gibiydi” .

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesinde bugüne kadar ailelerine ulaşılamayan refakatsiz çocuklar için bakanlığımız yetkili tek kurumdur.”

Ancak bir süre önce gazeteci Alican Uludağ, Sakarya’da depremzede dokuz kişinin annelerinden alınarak müftülüğe ait ancak İsmailağa Cemaati’ne bağlı vakıf tarafından yürütülen yatılı Kuran kursuna verildiğini ortaya çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu