Ekonomi

Las Vegas Sands önemli kurumsal ve içeriden sahiplenme görüyor

Kurumsal yatırımcılar, Las Vegas Sands Corp. (NYSE:LVS), hisselerinin %38’ini elinde bulundurarak kurumsal kararlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olduklarını gösteriyor. Miriam Adelson, Sheldon G Adelson Family Trust ve The Vanguard Group, Inc. Şirketlerden oluşan ilk üç hissedar toplamda %54 çoğunluk hissesine sahiptir. Miriam Adelson tek başına hisselerin %32’sine, aile vakfı %18’e ve The Vanguard Group %4,3’e sahip.

Kurumsal yatırımcıların bu önemli payı, şirketin gidişatında önemli bir rol oynadıklarını ve hisse senedi performansına derinden yatırım yaptıklarını gösteriyor. Kurumların değerli sermaye kaynaklarına erişimi olması nedeniyle piyasa hareketleri perakende yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Ancak kurumların bir hisse senedine ilişkin duruşlarını eş zamanlı olarak değiştirmeleri durumunda, bunun hisse fiyatında hızlı bir düşüşe yol açma riski her zaman vardır.

İçeriden bilgi sahibi olmak Las Vegas Sands için de ilginç bir tablo çiziyor; İçeridekiler şirketin yüzde 32’sine sahip. Bu düzeyde sahiplenme iki yönlü olabilir; Kendilerini asıl sahip olarak gören liderliğin güvenini gösterebilir, ancak aynı zamanda gücü küçük bir grupta toplar ve belirli koşullar altında potansiyel olarak olumsuz sonuçlara yol açar.

Kamunun da şirkette yüzde 10 kadar küçük de olsa payı var ve bu da bireysel yatırımcılara hâlâ bir miktar etki sağlıyor. Ayrıca, özel şirketler Las Vegas Sands’in %20’sine sahiptir ve özel kuruluşlar aracılığıyla kamu şirketlerine bağlı bağlı kuruluşları veya içeriden kişileri içerebilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gerede-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu