Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: (Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında imzalanan protokol) Nedeni, sonuçları ve altında yatan nedenler araştırılsın’

İYİ Parti Sözcüsü Güçlü: “(Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında imzalanan protokol) Nedeni, sonuçları ve altında yatan nedenler araştırılsın”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü: “Başkanımızın bu metinden, protokol içeriğinden haberi yok”

ANKARA – YETER Parti Sözcüsü ve Medya Bağları Önderi Kürşad Güçlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol metniyle ilgili “Bunun nedeni, sonuçları ve sebepleri araştırılmalıdır” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya Bağları Lideri Şiddetli, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Zorlu, bugünün yaklaşık 100 yıl önce sansüre karşı atılan bir adımın yıl dönümünü kutladığını belirterek, basın mensuplarına yönelik şiddete karşı olduklarını ifade etti.

“Nedeni, sonuçları ve altında yatan sebepler araştırılmalı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi üzerinde anlaştıkları protokolden habersiz olduklarını vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Başından beri şeffaflık ilkesini yaşatmak için büyük çaba sarf ettik. Genel Başkanımız hem seçim öncesi hem de sonrasında bu ilişkiye ve bu unsura sadık kaldı. Aslında 2 Mart’taki toplantıda özellikle bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. O toplantıda geçici yol haritasının belirlenmesi önerisi karşısında öncelikle cumhurbaşkanı adayı belirlenmeli, yoksa pazarlık olarak anlaşılır, seçimin sonuçlarını baştan görürüz” mesajını verecek yol haritamızı ortaya koyduk. , hangi mesajın verileceği, hangi bakanlıkların hangi partilere düşeceği ve cumhurbaşkanı başkanlığında hangi bakanlıkların seçileceği, oy oranları ortaya çıktıktan sonra ülke yönetimi ittifaka verilirse kimlerin seçileceği. Bu bizim dışımızda bir olaydır. Bu cümle Türk siyasetinin bugünü ve geleceği için değerli bir beyandır. Sebebini, sonuçlarını ve altında yatan ilişkileri araştırmak isterim. Tabii genel başkanımızın bu metinden, protokolün içeriğinden haberi yok. Hatırlarsanız o dönemde 7 maddelik bir mutabakat zaptı yayınlamıştık. Genel liderimiz o günkü metinde geçen sözlerin bizim siyasetimize ve milletimizin hassasiyetlerine uygun olmadığına değinerek bunda bir sakınca görmediğimizi paylaştı. Daha önce hangi bakanlıkların hangi partiye verileceği ortaya çıkan bu protokolün duruş ve ilkelerimiz çerçevesinde doğru olmadığını elbette ortaya koyduk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu