Haber

İYİ Parti Eskişehir Kurucu ve Yöneticileri Büyükerşen’i Ağırladı

ÂLÂ Partisi Eskişehir’in kurucuları, milletvekili aday adayları ve eski yöneticileri ile merkez sağ siyasetin önde gelen isimleri, yemekte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ağırladı. İYİ Partililer, Büyükerşen’e takviye açıklama yaparak, “Yanınızdayız” açıklaması yaptı.

Başkan Büyükerşen, önceki akşam YETERLİ Parti üyeleri ve yeni kurulan partilerin katıldığı yemeğe davet edildi. ÂLÂ Partisi Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun yemekte Başkan Büyükerşen’e yönelik eleştirilerini kabul etmediklerini ve haksız bulduklarını belirten partililer, şu açıklamayı yaptı:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen sadece Eskişehir için değil, Türkiye için bir şans ve çok önemli bir varlık. Büyükerşen, Eskişehir’in kaderini değiştiren isimdir. Eskiden biz Eskişehirliler tozdan çamurdan nefes almazdık, bırakın bu şehre gelen turisti.Şehrin şehirleri standartlarında pırıl pırıl bir şehrimiz var.Yapılanları görmezden gelmek hatta daha fazlasını söylemek kabul edilemez.Yılmaz hocamızın yanındayız.Vizyonuyla. Eskişehir’in geldiği nokta tartışılmaz.Yılmaz Hoca üzülürse Eskişehir de üzülür.Onun için bugün bir merkeze gelmek istedik” dedi. Milletvekili siyasete yeni girmiş olabilir ama biz bu partiyi büyük emeklerle kurduk. Ayrıca ÂLÂ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener de Yılmaz hocamızı çok seviyor ve sayıyor. Bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.”

Partililere güzel sözlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Büyükerşen, şunları söyledi:

“Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri hep siyaset üstü düşünerek yaptık. 1999’da göreve geldiğim gün yani Genel Başkan olduğum gün parti rozetimi aldım ve bu anlayışla partiler üstü görevlerde bulundum. Eskişehir halkı bize her zaman güvendi ve her zaman destek verdi.Bizde o güveni ve takviyeleri hiç vakit kaybetmeden verdik.Çalıştık.Çalışmaya devam ediyoruz.Eskişehir ve Eskişehirlilerin terazisi çok hassastır ve hep doğruları tartar. Bunu iyi bilmek lazım Öte yandan ÂLÂ Parti kuruluşunda yapılacak toplantılara herkes kapılarını kapatırken biz salonlarımızı Meral Akşener Hanım için açtığımızı da hatırlatmak isterim. çok değer verdiğim biri.”

Konuşmaların ardından parti üyeleri tarafından çinilerden yapılan Atatürk silueti Başkan Büyükerşen’e takdim edildi.

gaziosmanpasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu