Haber

İstanbul’daki Doktorlar İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

İstanbul’daki çeşitli hastanelerde görev yapan doktorlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla kanlı önlüklerle sessiz yürüyüş düzenledi.

Bebek Humayun-u Abad Camisi önünde toplanan doktorlar, Türk ve Filistin bayrakları ile Türkçe ve İngilizce İsrail karşıtı pankartlar taşıyarak Mısır Konsolosluğu’na yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan Doktor Dihye Sezen, İsrail’in bir terör devletine dönüştüğünü ve Filistin’de sistematik baskı ve işgalini sürdürdüğünü, konutları, okulları ve hastaneleri bombaladığını, abluka altında Gazze halkını açlığa mahkum ettiğini söyledi. .

Sezen, su vanalarını kapatan, tarlaları bombalayan, kente gıda akışını engelleyen İsrail’in, bunları tüm dünyanın gözü önünde, saklamaya bile gerek duymadan açıkça yapmaya devam ettiğini belirtti.

Gazze halkının un bulamadığı için hayvan yemi öğütmeye başladığı yönünde haberler geldiğini belirten Sezen, şöyle konuştu: “Bomba ve kitle imha silahlarının dehşetinden kaçmayı başaran insanlar, yetersiz beslenmenin pençesinde ölüme mahkum ediliyor. , susuzluk ve salgın hastalıklar. Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi olan Gazze’ye açılan tek kapıdır. “Refah Sınır Kapısı, zalim elin ablukası altında neredeyse hiçbir zaman insani yardıma erişime izin vermiyor.”

Sezen, Refah Sınır Kapısı’nın mutlaka açılması gerektiğini vurgulayarak, “Devletimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, milletimizi ve tüm insanlığı bu konuda ses vermeye davet ediyoruz. Ayrıca atılan tüm adımlara, bildirilere, yürüyüşlere desteğimizi de ifade etmek istiyoruz.” Bu hassasiyetle gerçekleşiyor.” dedi.

Boykotun, kalbi ve duası Filistin’de olan vicdanlıların en büyük silahlarından biri olduğunu belirten Sezen, “Boykot davetimizi hayatımızın ve mesleğimizin her alanında yineliyoruz.” söz konusu.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu