Teknoloji

iPhone 15 bunca heyecana değer miydi? Cevabı Apple hayranları veriyor

Apple’ın iPhone 15 cihazları bir ay önce satışa sunuldu. Artık telefonlar doğru şekilde kullanıldığına göre, bu yılın iPhone seçeneklerini değerlendirip gerçekten bu heyecana değip değmediğini sormanın zamanı geldi gibi görünüyor. iPhone kullanıcıları bu konudaki görüşlerini çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmeye başladı.

Apple hayran hesabı AppleTrack X aracılığıyla 260.000 takipçisine Apple’ın yeni en iyi iPhone’ları hakkındaki görüşlerini sorarak bu soruya ışık tutmaya çalıştı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde AppleTrack’in gönderisinde: Yanıtların çoğu, en azından başlangıçta son derece olumluydu.

Kullanıcılar, iPhone 15 serisinin farklı üyelerini pek çok farklı açıdan övdü; dayanıklılığından, uzun süreli dayanıklılığından, pil ömründen ve hafifliğinden bahsetti. Telefonunuz önceki telefonlardan daha iyi Birçok farklı açıdan sunduğu avantajlardan sıklıkla bahsedilmektedir.

Standart iPhone 15’teki 48MP kamera, önceki modelde kullanılan 12MP sensöre göre çok büyük bir yükseltme olsa da, telefoto yakınlaştırma konusunda endişelenmiyorsanız, bu yeni ana kamera temelde Apple’ın standart ve Pro iPhone’ları arasındaki fotoğraf boşluğunu kapatıyor.

Eleştirel yanıtlar da var

Ancak AppleTrack’in gönderisine verilen bazı yanıtlar daha kritikti. Bir X kullanıcısı “ Hayır, abartmaya değmezdiye yazıyor ve şöyle devam ediyor: “ Önceki tüm iPhone’lardan daha kolay kırılıyor, 14 elinizde daha iyi, daha canlı bir his veriyor ve iPhone 15 çok ısınarak kalıcı hasara neden oluyor.

Bir başka kullanıcı ise önceki iPhone nesillerine göre daha hafif olduğundan ve Dynamic Island dışında herhangi bir değişiklik olmadığından şikayetçi.

Bu eleştirilerin doğru olmadığını söyleyemeyiz. iPhone 15 Pro ve Pro Max piyasaya sürüldüğünde önemli aşırı ısınma sorunları yaşadı, ancak bunlar artık düzeltildi ve her iki telefona da titanyum kenarlar eklenmesine rağmen iPhone 15 Pro düşme testleri, iPhone 14 Pro kadar dayanıklı olmadığını gösterdi. .

Bazı kullanıcılar ise Aksiyon butonuna yönelik eleştirilerini ya da umursamadıklarını ifade etti. Ancak önümüzdeki aylarda hem Apple’ın hem de üçüncü parti uygulama geliştiricilerin bu özelliğin potansiyelinden yararlanacağı düşünüldüğünde kullanımının artacağı iddia edilebilir.

Her zamanki gibi genel fikir birliği, Apple’ın yeni iPhone yükseltmelerinin etkileyici, hoş ve kullanışlı olduğu ancak sayılarının az olduğu yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu