Haber

Hatay’da depremde binalar yıkıldı, yangın merdiveni ayakta kaldı

KAHRAMANMARAŞ’ta 2 depremde hasar gören çok sayıda bina dün akşam 3 dakika ortasında meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerde yıkıldı. Bu yapılardan sadece Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi misafirhanesinin yangın merdiveni ayakta kalmıştır.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,4 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da dün akşam saatlerinde 3 dakika arayla 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin ilk depremlerde ağır hasar gören Ürgen Paşa Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 7 katlı misafirhanesi dünkü depremlerde tamamen çökmüş, sadece yangın merdiveninin ayakta kaldığı görüldü. Yangın merdiveninde güvercinlerin olması dikkat çekti.

‘EŞYALARIMIZI ALMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Dün meydana gelen depremde ikametinin bulunduğu binada çöken Mehmet Şevket Köseoğlu (21), “Binalarımız depremde ağır hasar gördü ve bir kısmı yıkıldı. Binamız ağır hasarlı olarak ayakta duruyordu. Gördük. dün akşam meydana gelen depremde tamamen yıkıldığını, apartmandaki eşyalarımızı kontrol altına almaya çalışıyorduk ama yıkılınca bir şey alamadık. Dün meydana gelen depremde buradaki tüm binalar yıkılırken, misafirhanenin yangın merdiveni ayakta kaldı. Bu beni çok şaşırttı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu