Haber

Elbistan’a konteyner morali

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve bölgede Koordinatör Vali olarak görev yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Ceyda Ayrımlayan Çankırı, Önder Büyükkılıç’a teşekkür ederek Kayseri’yi bir kez daha gösterdi. hayırseverliği ve takdiri. dediler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla Kahramanmaraş’ın deprem bölgesindeki Elbistan ilçesinde ‘Konteyner Çarşısı’ faaliyetlerine devam ediyor. Bölgede hayatın normale döneceği ‘Konteyner Çarşısı’ ile ticari ve sosyal donatıların alt yapı çalışmalarında sona gelindi.

Deprem bölgesi Elbistan’da incelemelerde bulunan Önder Büyükkılıç, valilik koordinatörü olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ceyda Ayrılmaz Çankırı, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz, Hakan Arslan ile birlikte bölgede değerli açıklamalarda bulundu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, burada yaptığı açıklamada, “Belediye başkanımız başta olmak üzere esnaf odamız, ticaret odası başkanımız ve ilçedeki STK’lar ve ticaretle ilgili kurumların talebi üzerine tüm esnafımız faaliyetlerine devam edecek” dedi. 1 yıl ticaret yapmak, hayatın normale dönmesi ve geleceğin vatandaşlarımızın yükünü taşımak için. Dün geceden beri hem siyasilerimiz, hem milletvekillerimiz hem de meslektaşım Aksaray Valiliği ile sorunların çözümü ve ticaret için fırsat yaratmak adına mutabık kaldık. Elbistan Belediye Başkanı sayesinde ‘size bir yer gösterelim, bizim de desteğimizle böyle bir şey yapalım’ talebi oldu. Ceyda benim yardımcım, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanım, Aksaray Valim, Elbistan Belediye Başkanım ve tüm kurumlar burada.

“KAYSERİ BURAYA YAĞMUR YAĞMIŞ GİBİ”

Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ve dualarda bulunan Vali Çiçek, şunları söyledi:

“Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımızdan hep birlikte ‘Belediye Başkanım Kayseri bu depremde çok yanımızdaydı, buraya adeta yağmur yağacak’ dedik. Cumhurbaşkanımızın merkeze geldiğinde açtığınız konteynerde 3 günde ne kadar büyük bir hizmet verdiğini hep birlikte gördük. İnşallah Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Elbistan Belediyesi ile birlikte altyapısıyla, dükkânlarıyla, mescitiyle, lavabolarıyla, berberleriyle, her türlü dükkânıyla, sosyal donatılarıyla Elbistan’a yakışır bir çarşı talep ettik. ‘Elbistanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun, hemen başlıyoruz’ dediniz. Tanrı seni korusun. Aksaray Valimizi, bizleri, milletvekillerimizi, hepimizi inanılmaz rahatlattınız.”

BAKAN SOYLU: “YİNE MEMDUH’U BULURSANIZ İŞİNİZ O KADAR”

Önder Büyükkılıç’ın buraya yapılacak çarşı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun takdirini aldığını belirten Çiçek, “İçişleri Bakanımız buraya gelirken aradı, ‘Böyle bir şey var. ‘Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız üstlendi’ dedim. ‘Memduh’un kardeşini bulduysan sorun yok’ dedi. Türkiye için örnek bir çalışma olsun’ diye iletti. Biz teşekkür ederiz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da yapılacak hizmetin bölgeye hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “Bize tavsiyeniz talimat niteliğindedir. Elbistan’ımızın, Kahramanmaraş’ımızın, Afşin’imizin, Göksun’umuzun her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz de bunu taahhüt ediyoruz ve siz değerli valilerimizin, belediye başkanlarımızın ve milletvekillerimizin tavsiyeleri doğrultusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

“KAYSERİ KADİRŞİNAS, Hayırsever Bir Şehir”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kayseri’nin çok değerli ve hayırsever bir şehir olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Öncelikle çok teşekkür ederim. Ben de yarı Kayseriliyim, eşim de uzun yıllardır yaşadığım bir şehir olan Kayserili. Kayseri, kültür ve medeniyetinden getirdiği bedelleri gittiği her yere yansıtmıştır. Merkezde liderimiz büyük bir gayretle çalıştı. Bugün samimi şeyler de bir o kadar keyifli. Fikrin babası olan değerli meslektaşım Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkür ediyorum. Hem Elbistan Belediye Başkanımız Memduh Bey’e, hem İzmir Milletvekili Ceyda’ya, hem de Servet Reisimiz Veli Bey’e, oda başkanlarımıza çok teşekkür ederiz. İnşallah bu keyifli çarşı Elbistanlı hemşerilerimize hizmet eder, hayırlarımıza hep birlikte sahip çıkar, yeniden hayata tutunuruz.”

“MEMDUH BAŞKAN’DAN İSTEDİĞİMİZ 3 SAATTE OLDU”

Başkan Büyükkılıç’ın depremin ilk gününden itibaren yanlarında olduğunun altını çizen Vali Aydoğdu, “Bu çarşının dışında ilk günden beri ne ihtiyacımız varsa onu aradığımızda Memduh başkan 3 saat içinde buradaydı. Allah razı olsun” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ceyda Kırılgan Çankırı da Kayseri’nin iyilik yarışıyla ünlü bir şehir olduğunu belirterek, “Sayın Başkan. Mehmet Özhaseki ve Sayın Bakanımız, biz Mahalli İdareler Başkan Yardımcıları olarak bunu her zaman iliklerimize kadar hissettik. Bugün Elbistan’da değerli Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız bir kez daha ayaklarını yere basarak burada esnafın ve ticaretin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi ticaretin kalbi olacak. Ben buradan tüm belediye başkanlarına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise Önder Büyükkılıç’ın mahalle yasasının gereğini ilk günden beri yerine getirdiğini belirterek, “Depremi yaşadığımız ilk andan itibaren bizi hiç yalnız bırakmadılar. Önce canımızı kurtardık, sonra ölen kardeşlerimizi enkazdan çıkardık, sonra da enkazı kaldırıyoruz. Hayatı normale döndürme zamanı. Burada ticaretin çalışması lazım, insanımızın hayatını normale döndürebilecek sosyal yaşam alanlarını, ticari birimleri hayata geçirmeliyiz. Bu anlamda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanımızda olması, destek vermesi, büyük imkanlarla ‘Elbistanlı hemşehrilerimizin emrindeyiz’ demesi bizleri çok gururlandırdı, memnun etti, gururluyuz. ona minnettarım. Mahalle hukuku ne gerekiyorsa yerine getirdi. Tanrı onu korusun. Kayserili hemşehrilerimize saygıdeğer liderimiz şahsında teşekkür ederiz. Gerçekten yağmur oldular, yağdılar”.

“İLK ARADIĞIM KİŞİ YİNE MEMDUH OLDU”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke, Önder Büyükkılıç’ın bölgeye gönülden hizmet ettiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Memduh abi Kayseri’nin atom karıncasıydı, şimdi bu bölgenin atom karıncası. İlk günden itibaren ilk aradığım kişi Memduh abi oldu. ‘Abi bizim memleket Maraş’ta deprem oldu’ dedim, ‘geç kaldınız biz de geliyoruz’ dedi, arama kurtarma ekibini yönlendirdi, ardından tırlar arka arkaya yağmaya başladı. Kayseri’den. Maraş’a gelen 650 TIR’ı geçti. Onlara minnettarız. Kayseri’nin insaniyetine ve cömertliğine diyecek söz yok. Bu zamana kadar Kayseri bir takım binalar yapıyordu, şimdi ilk defa şehir yapıyor, Kayseri de bir koordinatör gönderdi Vali, biz o valiye atomik karınca iki diyoruz. Aksaray Valimizi de depremin ilk gününden itibaren burada gördüm ve bu anlamda tüm valilerimize ve belediye başkanlarımızı atayan Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum. Memduh kardeşimiz de tüm Kahramanmaraş’ın ahenginden sorumlu, gönülden hizmet ediyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu