Haber

Efeler Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen binayı iptal etti

Efeler Belediye Meclisi, 5 yıl önce Efeler Belediyesi’ne ait olan ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen binayı tahsis hedefine uygun kullanmadığı gerekçesiyle tahsis kararını iptal etti.

Efeler Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi 1421 Sokak üzerindeki tapuda payı bulunan alanın tahsisine ilişkin karar alarak 24 Eylül 2018’de meclis kararı ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi. İmzalanan protokol çerçevesinde 5 Eylül 2018 tarihli meclis kararı ile Efeler Belediyesi’ne ait taşınmazın payı Aydın L1 Tipi Halk Sağlığı Laboratuvarı, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmiştir. 10 yıllık bir süre. Geçtiğimiz 5 yılda alanda tahsis amacına uygun herhangi bir işlem yapılmadığı gerekçesiyle tahsis konusu yine Efeler Belediyesi’nin gündemindeydi. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığında yapılan Ağustos ayı meclis toplantısının ilk oturumunda görüşülen gündem maddesi oybirliğiyle kabul edilirken, İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen alanın küçüldüğü gerekçesiyle tahsis kararının iptal edildiği belirtildi. 5 yıldır tahsis hedefi doğrultusunda gerçekleştirilememiştir.

Gündem maddesi oylanmaya başlanmadan önce meclis üyeleri tahsis kararının iptalini istedi. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, iptal kararıyla ilgili sorularını yanıtladı; “Bir şey yapmadılar. ‘Spor sahası yapacağız’ dedik, yapmadılar. ‘Siz yapın’ dedik, ‘biz başka bir şey yapacağız’ dediler. Biz bir şeyler yapalım, siz yapmayacaksanız biz yapalım dedik. Yine olumsuz yanıt aldık” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu