Ekonomi

Düşen petrol stoklarının etkisi

ABD ham petrolü, Salı gününü küçük bir değişiklikle kapattıktan sonra varil başına 80 dolara düştü. Asya zaten iyi tedarik edilen Rus petrolüyle boğuşurken, yakıt tüketimindeki toparlanma sistematik değildi.

ING Groep NV’nin Singapur’daki emtia stratejisi lideri Warren Patterson, “Daha geniş talep görünümü hakkında bazı endişeler var gibi görünüyor ve zayıf rafineri marjları bu endişeleri artıracak. Petrol fiyatları oldukça orantısız kaldı” dedi.

Ham petrol, bankacılık kaosunun ardından Mart ortasında 15 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra kısa bir süre toparlandı. OPEC+ tarafından Irak’ta üretim kesintileri ve akışların durdurulmasına ilişkin sürpriz bir açıklama kazanımları destekledi.

Amerikan Petrol Enstitüsü, verilere aşina olan kaynaklara göre, Oklahoma, Cushing’deki depolama merkezindeki ham petrol stoklarının geçen hafta yeniden düştüğünü bildirdi. Çarşamba günü ilerleyen saatlerde hükümet rakamları tarafından onaylanırsa, bir yıldan uzun süredir görülen en uzun düşüş serisi olacak.

tillo-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu