Ekonomi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Togg Sergi Alanını Ziyaret Etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerli otomobil Togg ile ilgili olarak, “Kendi markamız, kendi ürünümüz. Her şeyiyle donatılmış, çok kaliteli bir araç. Vatandaşlarımız da aynı şekilde yorumlar yapıyor.” söz konusu.

Çavuşoğlu, Antalya’da Kapalı Yol’da esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Çavuşoğlu, daha sonra Haşim İşcan Kaymakamlığı önünde Roman vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Çavuşoğlu, Konyaaltı Kent Meydanı’ndaki Togg Stand Alanını da ziyaret ederek yerli otomobil hakkında bilgi aldı. Burada gazetecilere açıklama yapan Çavuşoğlu, Togg çekilişine kendisinin de başvurduğunu ancak çıkmadığını belirtti.

Çavuşoğlu, “Togg şu anda yollarda, Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor ve yurtdışındaki vatandaşlarımız da ‘Ne zaman bize gelecek?’ diyor. diye sormaya başladılar. Öte yandan başta kardeş Türk devletleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından büyük ilgi var.” dedi.

“Kendi markamız, kendi ürünümüz”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e araç verildiğini, Türkmenistan ve Özbekistan gibi diğer ülkelere de teslim edileceğini bildirdi. Türkmenistan’ın beyaz renk için talepte bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, beyaz renkli araçların bir ay içinde çıkacağını ve buna göre gönderileceğini de belirttiklerini söyledi.

Togg’un Türkiye’nin ilk milli aracı olması açısından ayrı bir önemi olduğunu belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Kendi markamız, kendi emeğimiz. Çok kaliteli bir araç, tam donanımlı bir araç. Aynı şekilde vatandaşlarımız da yorum yapıyor. Bazı teknik bilgiler aldım, bakanlığa gönderilen aracı inşallah bindireceğiz.” Pazartesi Ankara’da.

Yurt dışına gönderilecek

Yurt dışına da göndereceğiz tabii ki öncelikle vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması gerekiyor. Daha yeni başladı. Vatandaşlardan gelen talepler sonrasında tüm misyonlarımıza bu araçları gönderecek, dünyanın her yerindeki hem başkonsolosluklarımıza hem de büyükelçilerimize kendi aracımızla gitmiş olacağız. Latin Amerika’dan Afrika’ya, başkonsoloslukla birlikte Uzakdoğu Asya’ya kadar dünyanın her yerinde 44 hatta 46 misyonumuz var, bayrağımız her yerde dalgalanıyor, milli aracımız Togg inşallah büyümeye devam edecek. Orası.”

Aracın elektronik ve dijital donanımının çok iyi olduğunu belirten Çavuşoğlu, bir hafta ders alınması gerektiğini kaydetti.

ercis-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu