Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’14 Mayıs çok önemli’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun nda vatandaşlara seslenirken. Bir kırgınlık, kırgınlık varsa mutlaka dikkate alacağız” dedi.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan bugün SamsunErdoğan miting düzenledi mitingde şunları söyledi:

Samsun 81 ilimizin tamamı için çalışmaya ve sizler için koşmaya devam ediyoruz. Mevki, makam, unvan kederimiz yok. Tek amacımız mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimize hizmet etmektir. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. 40 yıldır huzurunuzdayız, 21 yıldır iktidardayız. İstanbul’dan başlayarak Türkiye genelinde verdiğimiz emekleri çok iyi biliyorsunuz. 21 yılda ne başardıysak, el ve gönül birliği ile başardık. 80 yılda yapılamayan işi, 21 yılda bu ülkeye hep birlikte kazandırdık. Hatırlayın, göreve geldiğimizde, burada Samsun Hopa’dan bu sahil yolunu kim yaptı? Kemal Bey sizde var mı böyle bir şey? Hayatta böyle bir hizmetleri var mı? Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük demokrasi ve kalkınma saldırılarını bizimle gerçekleştirdi. Ekonomideki milli gelirimizi 238 milyar dolardan 1 trilyon dolara sizlerin emekleriyle getirdik. Minimum fiyat neydi? 184 liraydı. İhracatımız 36 milyar dolardı, birlikte 255 milyar dolara ulaştık. Tarımsal milli gelirimizi 37 milyar liradan 407 milyar liraya hep birlikte sizlerin alın teriyle taşıdık. Savunma sanayimizin dışa bağımlılığını hep birlikte yüzde 80’den yüzde 20’ye indirdik.

İnşallah hep birlikte Türkiye’yi çok daha ileriye taşıyacağız. 14 Mayıs’ta ülkemizin büyüme sürecini yeniden birlikte başlatacağız. 14 Mayıs’ta ‘Yeter söz, karar, gelecek milletindir’ diyerek 21 yıllık kalkınma ve demokrasi hamlemizi zirveye taşıyacağız.

“YAKAKENT GIDA ÜRÜNLERİ İHTİYAÇ VE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİ KURUYORUZ”

Samsun 14 Mayıs’ta Van’da ‘vatan, millet’ diyenlerin, ‘Selo’ya özgürlük’ isteyenlerin maskesini her zaman deşeceğiz. Türkiye’yi ve Türk siyasetini bu murailerden hep birlikte kurtaracağız. Kemal Bey ve ortakları ne yaparsa yapsın, biz sadece çalışma ve icra siyaseti yaptık. Sizlere hizmet etme sevdamızdan hiçbir zaman geri adım atmadık. Çok çalıştık, çok mücadele ettik. Bunun için çok çaba sarf ettik. Şehirlerimizin ne gibi eksiklikleri, sorunları varsa giderdik. Hamdolsun yılların alt ve üst yapı eksikliklerini gidermiş olurduk. Bu anlayışla Samsun Türkiye’de 92 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. 900 yataklı şehir hastanemizi bu yıl tamamlıyoruz. TOKİ eliyle Samsun 10 bin 634 konut projesini hayata geçirdik. Şimdi İlk Evim ile 4.450 yeni konut, İlk İş Yerim ile 100 yeni işyeri inşa ediyor. First Land ile alt yapısı hazır 5 bin arsayı hediye ediyoruz. 3 adet millet bahçemizi hizmete açtık. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Ulaşımda ise Ladik-Taşova yolu, Çarşamba-Taşova yolu ve Toptepe güzergahındaki eksiklikleri bu yıl tamamlıyoruz. Samsun Bafra, Samsun Çevreyolu ve Terme, Ünye, Fatsa yolunun onarımını önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Hızlı tren hattının ilk etabı olan Kırıkkale-Çorum ortasındaki projeyi yatırım programına aldık. Tarım ve ormancılıkta Asarcık, Salipazarı ve Vezirköprü, Doluca barajlarının inşaatına devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz sulama projeleriyle Samsun’da 605 bin dekar tarım arazisini sulamaya açarak çiftçilerimize yıllık 2 milyar TL tarımsal gelir artışı sağladık. İnşaatı devam eden sulama tesisimiz ile 221 bin dekar tarım arazisini sulayacağız. Samsun’daki çiftçilerimize 3,5 milyar liralık tarımsal destek verdik. Sanayi ve teknolojide Yakakent Su Ürünleri İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesini kuruyoruz.

“SONRAKİ SÜREÇTE SALIPAZARI’NA DOĞALGAZ GETİRİYORUZ”

Samsun’da 1,5 milyar dolarlık ihracat sağlayacak Orta Karadeniz Serbest Bölgesi’nin kuruluş çalışmaları tamamlandı. Yeni organize sanayi bölgesi için de ek yer ayırdık. Tüm bu yatırımlar şehrimize ve sanayicimize hayırlı olsun. 348 bin doğal gaz abonesi olan Samsun ve 15 ilçemize doğalgaz ulaştırdık. Önümüzdeki dönemde Salipazarı’na da doğal gaz getireceğiz.

“EŞİ, ARKADAŞLARI, AKRABALARI VARSA HERKESE BİR BİRİNE ULAŞACAĞIZ”

Tüm bu yatırımlar noktasında 14 Mayıs çok değerli. Sadece 10 günümüz kaldı. 10 gün sonra sandıktayız. Ülkemizin adına ve geleceğimize dair çok büyük bir karar alacağız. Bunun için hepimize bir görev düşüyor. Eşi, arkadaşı, akrabası varsa onlara tek tek ulaşacağız. Bir kırgınlık, dargınlık varsa mutlaka gönül alırız. Selamlarımızı söyledikten sonra kardeşimizden desteğini isteyeceğiz. Her birimiz her gün en az bir kardeşimizi kendimize ve Cumhur İttifakına sahip çıkmaya ikna edeceğiz. Samsunlu kardeşlerime güveniyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu