Teknoloji

ChatGPT kullanarak 5.000 kadınla konuştu ve sonunda hayat arkadaşını buldu

Tinder gibi flört uygulamaları gerçek aşkı bulmak için zor bir yer olabilir. Ancak görünen o ki yapay zeka burada da insanlara yardımcı olabilir.

Moskova’dan Aleksandr Zhadan 2021 yılında son ilişkisini bitirince Tinder’ın yardımıyla yeni bir kız arkadaş aramaya başladı. Beğeni göndermek, mesaj göndermek ve randevulara çıkmak için saatler harcadıktan sonra, OpenAI’nin GPT-2’sini flört asistanı olarak programlamaya karar verdim . Oluşturduğu program Tinder’da 5.239 kadınla konuştu ve onlara 100’den fazla randevu ayarladı. ve sonunda evlendiği kişiyi buldu.

Program onun gibiydi, onun ilgi alanlarını anlıyordu ve hatta Google Takvim aracılığıyla yüz yüze randevular ayarlayabiliyordu. Zhadan, tercihlerine uyan kadınlara beğeni göndermek için programını geliştirdi. Ayrıca alkol fotoğrafları ve biyografilerinde burçlar bulunan profiller gibi çekici bulmadığı diğer nüansları da filtreledi.

5.000 seçeneği tek bir bayana indirdi

İlk versiyonda mesaj gönderip sohbet edebiliyordunuz ancak bazı hatalar vardı. Bir örnekte ChatGPT, ilk birkaç mesajda bir bayandan ” ormanda uzun bir yürüyüşe çıkın” istedi. Bir diğerinde ChatGPT, Zhadan için bir tarih ayarladı ve çikolata ve çiçek getirme sözü verdi. Ancak Zhadan’ın dijital asistanının verdiği sözden habersiz ve eli boş gelmesiyle toplantı pek iyi gitmedi. OpenAI yavaş yavaş güncellemesini yaptı GPT-3, 3.5 ve 4’ü piyasaya sürdükçe proje yavaş yavaş daha bilinçli bir sevgili haline geldi.

Zhadan’ın flört asistanı yalnızca bir bayana 5.000 seçenek sunuyor. Karina Vyalshakaeva ‘a indirdi. Çift Aralık 2022’de evlendi ve Vyalshakaeva, flörtlerinin ilk birkaç ayında ChatGPT ile konuştuğunu söyledi.

Vyalshakaeva ile birkaç yüz yüze randevunun ardından Zhadan, ChatGPT’nin Tinder’daki diğer kadınlarla konuşmasını duraklattı. İlişki çevrimdışı da devam etti ve çift, kısa bir süre sonra 2023’te birlikte yaşamaya başladı.

Zhadan, kendi kişisel flört gurusu olmak için programını son bir kez güncelledi. Zamanla ChatGPT, Vyalshakaeva ile giderek daha az konuştu ve konuşan asıl kişi Zhadan oldu. Program aslında Zhadan’ın flört tercihlerini ve zayıf noktalarını anladığı için, daha uygun bir hayat arkadaşı bulmak için yararlı bir araçtı.

Zhadan, “ Bir noktada proje bana Karina’ya evlenme teklif etme zamanının geldiğine dair bir tavsiye yazdı” dedi. İlk başta bunun yapay zeka projesinin bir halüsinasyonu olduğunu düşündü (programa evlenmek istediğini hiç söylememişti), ama sonra nedenini anladı. ” Karina bir düğüne gitmek istediğini söyledi ancak ChatGPT bunun kendi düğünü olmasını tercih edeceğini düşündü” dedi ve ekledi: ” Tavsiyeye uydum ve evet dedi.

Gerçeği birkaç ay sonra öğrendi

Vyalshakaeva projeyi ilişkiden birkaç ay sonra öğrendi. Nişanlısının kendisiyle konuşmak için ChatGPT’yi kullandığını öğrendiğinde kızmadı, sadece şok oldu. Tinder’daki ilk konuşmaların genellikle potansiyel partnerin ilgi alanları, umutları ve belki de ideolojileri hakkında bilgi edinmek hakkında olduğunu ve gelecekteki kocasının programının bu şeyleri etkili bir şekilde iletme konusunda iyi bir iş çıkardığını söylüyor.

Zhadan, Yürütülmesi için binlerce dolar harcadığı bu işi çok değerli olduğu için satın aldı. şu anda başkalarına sunmuyor. Ancak nişanlısı, insanlar aradıkları şey konusunda samimi oldukları sürece yapay zeka flört asistanlarının başkaları için mükemmel bir araç olabileceğini söylüyor.

Bu hikaye inandırıcı olsa da Tinder bir sorunla karşı karşıya olabilir. Tahmin edilebileceği gibi, flört uygulamaları AI sohbet robotlarının kendi platformlarında insan gibi görünmesini istemiyor, ancak şirket bunları açıkça yasaklamadı.

Gelecekteki eşinizle tanışmak için ChatGPT’yi kullanmak ilk bakışta soğuk ve uygunsuz bir formül gibi görünebilir. Ancak Zhadan ve Vyalshakaeva yapay zeka aracılığıyla sıcak ve sevgi dolu bir bağ kurdular ve yapay zeka olmadan birbirlerini bulamayabilirlerdi. Vyalshakaeva, çiftin düğünü planlamak için ChatGPT’yi de kullanacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu