Haber

Cağaloğlu Lisesi Müdürü Ayet Paylaşarak Taciz Haberlerini Hedef Aldı

İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit, cemaatteki çocuk istismarını ‘iftira’ olarak nitelendirerek, Kuran’dan ayetler paylaşarak haberi yapanları hedef gösterdi.

İstanbul’daki ana okullardan biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin müdürü Cafer Koçyiğit, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızıyla evlenmesi skandalını savundu. ‘iftira’ atıyor, Kuran ayetleri paylaşarak konuyu haber yapanları hedef gösteriyordu. .

Kuran’da geçen Hucurat Suresi’nden bir ayeti Twitter hesabından paylaşan Koç, “Bu ayet müminlere yöneliktir. Siz kafirler iftira atmaya devam edebilirsiniz.

Cafer Koçyiğit, gelen tepkilerin ardından paylaşımını sildi.

Kadıgil’den TİP’e tepki ?

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’e tepki gösterdi. Kadıgil şu ifadeleri kullandı:

‘Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürü ‘Çocuk 6 yaşında değil, bunlar mezhep ve cemaatleri karalamak için uydurulmuş yalanlar’ diyor. 13-14 yaşındaki çocuklarımızı emanet ettiğimiz bir okulun müdürü bunu söylüyor! Çok yaygın çünkü profil fotoğraflarına da baktım, bir sürü ‘Rabian’ fotoğrafı var. Aslında bizim Saray rejimimiz bildiğiniz gibi fotoğraf vermeyen Rabialıları okul müdürü yapmıyor. Hepimiz bunun çok iyi farkındayız.’

Milli Eğitim Bakanı Özer’e bir soru yöneltildi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e soru önergesi sunarak konuyu Meclis gündemine getirdi.

Yıldırım Kaya, mağdur HKG’nin ses kayıtları ve görüntülerle hata yaptığını açıklaması sonucunda konunun yargıya taşındığını ve ilgili kişilerin en az 27 yıl hapis cezası almalarının istendiğini hatırlattı. “Bütün bu gerçekler ortadayken; Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit, sosyal medya hesabından halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, küçük düşürücü paylaşımlarda bulundu.söz konusu.

CHP’li Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den şu soruları sorarak yanıtlamasını istedi:

  • Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit ile ilgili bir süreç başlattınız mı? Olmazsa başlanacak mı?

  • Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, aşağılayıcı paylaşımlar yapan Cafer Koçyiğit okul müdürü olarak görevine devam edecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu