Yaşam

Atlar Kocaeli’de evlendi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir binicilik kulübünde nikah kıyıldığı görenlerin ağzını açık bıraktı.

Kulübün dişi atları ‘Rapunzel’ ve erkek atları ‘Miltekin’ için kına gecesi düzenlendi.

İlgili Makaleler

duvağı bile vardı

Daha sonra iki at, davul ve zurna nikahıyla hayatlarını birleştirdi.

Düğünde Rapunzel duvak, Miltekin ise kurdeleden yapılmış papyon takmıştı.

Her iki at getirildiğinde davul ve zurna çalındı, katılımcılar atlarla halay çekti.

takı töreni

Gelinin duvağının açılmasının ardından takı merasimi başladı.

Atları en çok sevindiren şey bir balya samandı.

Gerçeğin aranmadığı nikah, renkli görüntülere sahne oldu.

“Amacımız eğlenmekti”

Binicilik kulübü başkanı Metin Taştepe, böyle bir düzenlemenin amacının insanların ata olan merakını ve ilgisini artırmak olduğunu söyledi. “Böyle komik bir şaka yapalım dedik. Bu amaçla çektiğimiz bir görüntüydü. Sosyal medyada da çok sayıda izlenme aldı. Gerçekten güzeldi, eğlenceliydi. Aslında amacımız eğlenmek ve eğlendirmekti.

“Zorlayıcı hale gelir ve beyni seçer”

Bunu da yakaladığımızı anlıyoruz. Biz insanlar gibi atların da farklı karakterleri vardır. Bugün biz bu duyguları yaşarken, atlar da aynı duyguları yaşayabiliyor. Bir kısrak, çiftleşme mevsiminde talepkar hale gelir ve efendisini seçer. Her aygırla çiftleşmez. Dişi atımızın da bunu istemesi gerekiyor, sonra erkek atı sevmesi gerekiyor ki çiftleşme kısmında talepkar olması gerekiyor.”dedim.

“Ben mutluysam o da mutlu”

Atların duygularının binicilerin duygularına göre şekillendiğini vurgulayan Taştepe, şöyle konuştu: “Binicilik iki ruhun ve iki bedenin birleştiği bir spordur. Bugün bu ata sınırlı bir halde yaklaştığımda bu at da bitiyor. Ben mutlu ve huzurluysam, at da memnun ve huzurlu. Ben heyecanlanırsam at da heyecanlanır.

“Sahibinden At Komşusu”

Bir atasözümüz var; ‘Atın sahibine komşu’ gerçekten doğru bir cümle, yanlış bir kelime. Bugün, ruh halim ne olursa olsun, bindiğim, sahibi olduğum veya birlikte olduğum atın bir ruhu var, tıpkı bir ruha sarılı olduğu gibi. Dişi atımız Rapunzel. Rapunzel 2 yaşında bir kısrak, Ahal keçisidir. Sarışın olması ve saç yapısından anlaşılmaktadır. Aygırımız Miltekin de 14 yaşında. O çok deneyimli bir aygır.”dedi.

simav-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu