Teknoloji

Apple Vision Pro’nun “Heyecanı” Kısa Sürdü: Kullanıcılar İade İçin Apple’ın Kapısını Dövüyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro, ilk aşamada büyük ilgi gördü. İnsanlar bu cihaza sahip olmaya ve onunla sokaklarda dolaşmaya bile istekliydi. Ama bu ” süslü süreç“geride kalmış gibi görünüyor. Çünkü Vision Pro’yu sosyal medyada paylaşan kişiler cihazı kullanıyor geri ödeme yapacaklarSöylemeye başladılar.

Apple’ın 14 günlük iade politikası bu sefer canınızı sıkacak gibi görünüyor. Bunun en önemli nedeni müşterilerin yaşadıklarıdır. sağlık sorunları Öyle olacak gibi görünüyor. Çünkü X ve Threads gibi platformlarda yapılan paylaşımlarda birçok kişinin Vision Pro’dan kaynaklanan sağlık sorunları yaşadığını söylediğini görüyoruz. Tabii ki Apple Vision Pro işlevselliğini yetersiz buluyorumKullanıcılar da var.

Apple Vision Pro hangi rahatsızlıklara neden oldu?

Kullanıcı geri bildirimlerine göre Apple Vision Pro’nun neden olduğu temel sorun baş ağrısı . Cihazı birkaç saat kullanan kişiler aşırı baş ağrısı yaşadıklarını söylüyor. Ayrıca gözlerin kanlanması ve yorgunluk hissi de sıklıkla dile getirilen sorunlar arasındadır. Aslında bu pek de şaşırtıcı değil çünkü karma gerçeklik kulaklık kullanıcıları genel olarak Göz ve kulak sorunlarızaten biliniyor.

Apple’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre başlık şu şekilde: 600-650 gram Bu da kullanıcıların boyunlarında yorgunluk hissetmelerine neden oluyor. Sıradan işin bir de kemer tarafı var. Cihazın başınıza sıkı bir şekilde tutturulması gerekmesi ilave rahatsızlıklara neden olur. Küçük burunlu kişiler kaçınılmaz olarak kapağın kaydığınıIşığın içeriye girdiğini ve bu durumun konforu azalttığını söylüyorlar.

Apple Vision Pro’yu iade edeceğini söyleyen bazı kullanıcıların sosyal medyadaki paylaşımları:

Bu hafta Apple Vision Pro satın aldım ancak maalesef iade etmek zorundayım.

Bende şiddetli bir baş ağrısı ve mide bulantısı yarattı ama bunun Vision Pro’nun hatası olduğunu düşünmüyorum.

Şaşılık olarak doğdum ve 2 yaşımdayken bunu “kozmetik olarak” düzeltmek için ameliyat oldum. Aynı anda yalnızca tek gözümü kullanabiliyorum.

Yani onu giydiğimde duyusal olarak çok hassastı ve bir görüntüyü izlemek kadar kolay bir şeye gerçekten odaklanamadım.

Gelecek bana göre değil sanırım?

Ne sıkıcı bir gün. İnanamıyorum ama Vision Pro’yu iade ettim. Giymesi çok rahatsız edici ve gözlerimi yoruyor. Bu açıkça gelecek. Sihir gibi çalışıyor. Ama fiziksel ödünleşimler şu anda benim için buna değmez. Bir dahaki sefere bu konfor sorunlarını çözdüklerini varsayarak döneceğim.

Parkerortolani: Sağ gözümde büyük, kanlı bir leke belirdi. Teşekkürler Vizyon Pro!

Matthew Cassinelli:Dün gece sağ gözümde gözle görülür bir kızarıklık oluştu ve buna dikkat edeceğim.

Muhtemelen şimdiye kadar denediğim en akıllara durgunluk veren teknoloji parçası olan Vision Pro’yu iade etmek için sabırsızlanıyorum.

10 dakikalık kullanımdan sonra bu baş ağrılarıyla baş edemiyorum.

Apple Vision Pro’mu kutusundan çıkarıp iki saat sonra kullandıktan sonra tekrar kutusuna koyup iade etmeye karar verdim. Oldukça hoş ama içinde onu saklamayı garanti edecek kadar sık ​​kullanabileceğim hiçbir şey yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu