Haber

Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nerelidir? Alaattin Köseler hayatı ve biyografisi!

Katıldığı programlarda çarpıcı yorum ve gözlemleriyle dikkat çeken Alaattin Köseler hakkında araştırmalar yapılıyor. Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nerelidir? Alaattin Köseler hayatı ve biyografisi!

ALAATTİN KÖSELER KİMDİR?

1960 yılında Paşabahçe’de doğdu. 1972 yılında Paşabahçe İlkokulu’ndan, 1975 yılında BeykozZiya Ünsel Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1978 yılında Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başarıyla mezun oldu ve 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Alaattin Köseler Hayatı boyunca sporla ilgilenen Beykoz Spor Yıldız, Junior ve A Grubu’nun da bulunduğu kulübünün Basketbol branşında on iki yıl basketbol oynadı. Köseler mimar olarak çeşitli inşaat firmalarında proje müdürü ve şantiye şefi olarak çalıştı. Daha sonra kendi ofisini kurarak Bahçeşehir Ticaret Merkezi gibi birçok büyük projeye imza attı. Köseler, 1999 Yerel Seçimlerinde halkın desteğiyle Beykoz Belediye Başkanı oldu.

Zamanının en büyük ve modern Hayvan Barınağını faaliyete geçirdi. Beykoz’un simgesi haline gelen Bayrak Anıtı’nı Beykozluların beğenisine sundu. Rüzgarlıbahçe’de Hizmet Binası’nı hayata geçirdi. Beykoz’un köklü sorunlarından biri olan imar sorununun çözümü için birçok projeyi hayata geçirdi. Köseler, planlı bir Beykoz için ilçenin tüm haritalarının bilgisayar ortamına aktarılarak dijital hale getirilmesini sağladı. Beykoz’un bir diğer sorunu olan işsizliğin çözümü için İTKİP ile ortak proje geliştirerek 1500 kişiye istihdam olanağı sağladı.

2004 yılında depreme karşı başlatılan çalışmalar Bakırköy Belediyesi tarafından Afet Karar Esas Modellerinin oluşturulmasında kullanılmış, bu projeler; İki kez E-TR dahil olmak üzere birçok ödül aldı. TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu